Paminėta negimusio kūdikio diena

Lapkričio 23 d. Lietuvoje minima kaip Negimusio kūdikio diena. Vilkaviškio dekanato šeimos centro ir Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuota akcija „Ačiū, kad leidai gyventi“. Šia akcija siekiama parodyti, kad kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gimti, o kiekviena kūdikio besilaukianti mama turi teisę sulaukti pagalbos. Bažnyčia visus kvietė melstis to vakaro šv. Mišiose, vienytis maldoje už žmones, netekusius kūdikio, neišgyvenusius vaikelius ir fizinio bei dvasinio išgydymo reikalingas šeimas.

Ši diena prisimenama dėl to, kad 1955 m. lapkričio 23 d. tuometinė valdžia priėmė abortus legalizuojantį įstatymą, leidžiantį nutraukti nėštumą iki 12 savaičių. Nuo tada tūkstančiai kūdikių kasmet netenka teisės išvysti pasaulį. Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje dėl aborto pasaulio neišvydo 4735 kūdikiai, o Vilkaviškio rajone nutrauktos 23 gyvybės.

.

Mama, tėtis ir vaikai – Europos piliečių iniciatyva santuokai ir šeimai apsaugoti

Šiuo metu renkami parašai, kad Europos Sąjungos teisėje būtų aiškiai apibrėžti žodžiai „šeima“ ir „santuoka“. Kviečiame Jus parašu patvirtinti savo pritarimą, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga, o šeima yra pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Pasirašyti galima tiek ant popieriaus lapų, tiek internetu. Norint pasirašyti Jums reikės nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą. Parašai Lietuvoje renkami iki gruodžio 9 d., tad kviečiame paskubėti.

Europos Sąjungos teisėje yra nuostata, kad surinkus ne mažiau nei 1 mln. parašų iš bent 7 ES valstybių galima paraginti Europos Komisiją siūlyti teisės aktus. Tai vadinama Europos piliečių iniciatyva. 2015 m. gruodžio 11 d. buvo užregistruota Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“. Siekiama, kad ES teisėje būtų aiškiai apibrėžtos santuokos ir šeimos sąvokos: santuoka yra vyro ir moters sąjunga, o šeima yra pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Vieniša mama ar vienišas tėtis bei jų vaikai būtų laikomi šeima, tačiau šeima nebūtų laikomos vienalytės partnerystės.

Toks termino „šeima“ vartojimas galiotų tik ES kompetencijai priklausančiuose teisės aktuose (t. y. bendruose visai ES teisės aktuose), o šalys narės savo nacionalinėje teisėje galėtų įtvirtinti ar palikti galiojančius kitokius šeimos apibrėžimus. Ši iniciatyva siekia, kad prigimtinė šeimos samprata būtų įtvirtinta kaip minimalus bendras ES vardiklis ir kad jokia ES šalis nebūtų verčiama priimti kitokios šeimos sampratos.

Mažasis Katalikiškas Kino Teatras
2016 Lapkritis

Tradiciškai kiekvieną mėnesį Vilkaviškio parapijos namuose vyko vertybiškos Mažojo Katalikiško Kino Teatro peržiūros. Trečiadienį (lapkričio 9 dieną), siaučiant žvarbiam orui, į Vilkaviškio parapijos namus rinkosi šeimos, draugai, pažįstami, o gal ir nepažįstamieji, - viso apie 50 žmonių... Visus pritraukė tradicinis kasmėnesinis vertybiškas Mažojo Katalikiško Kino Teatro (MKKT) seansas.

Prieš prasidedant filmo peržiūrai, aktyvi ir mylinti Pukelių šeima iš Marijampolės pasidalino nuostabiu liudijimu ir savo įžvalgomis. Šeimyna dalinosi savo tikėjimo kelionės patirtimi, per maldą vykstančiais Dievo stebuklais ir malonėmis. Jie ragino ir kitus melstis, įkvėpė džiugia nuotaika ir maloniai nuteikė filmo peržiūrai.

O šįkart buvo rodomas filmas „Kovos kambarys“: „Kupinas jausmų, humoro ir sąmojo KARO KAMBARYS vaizduoja Tony ir Elizabeth Jordan šeimą. Atrodytų, kad ši pora turi nuostabų gyvenimą: puikius darbus, gražią dukrą, savo svajonių namus. Tačiau dažnai išvaizda gali būti apgaulinga... Iš tiesų, jų santuoka tapo karo zona, o dukra patiria šio karo žalą. Tuomet į šią karo zoną atvyksta išmintinga vyresnio amžiaus moteris Klara...“ Tai nuostabus filmas apie santykius šeimoje ir maldos galią...