Pasaulinę gyvybės dieną 2018 - „Gyvybė – didžiausia vertybė“

Jau antrus metus Pasaulinę gyvybės dieną „Gyvybė – didžiausia vertybė“ paminime eisena. Gyvybei ateiti į šį pasaulį padeda gydytojai, o išeiti – kunigai, todėl simboliškai ir eisena prasidėjo nuo ligoninės, o baigėsi katedros šventoriuje. Šioje eisenoje dalyvavo Vilkaviškio mokyklos, darželiai, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovai, o priešakyje ritmą diktavo Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras ir jo šokėjos.

Kartu paminėjome ir Lietuvos atkūrimo šimtmetį nešdami ilgą Lietuvos trispalvę ir padėdami gėlių puokštę prie J. Basanavičiaus skulptūros. Katedros šventoriuje dalyvius pasitiko šeimos centro savanoriai, sveikinimo žodį tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, o gyvybės prasmę padėjo atskleisti kun. dogmatinės teol. dr. Rimas Skinkaitis. Šv. Mišių šventimui vadovavo kun. teol. lic. Rimantas Baltrušaitis.

Po šv. Mišių katedros šventoriuje vyko specialiai šiai šventei suorganizuoto konkurso laureatų paskelbimas, – šįmet įvairaus amžiaus mokiniai gyvybės tematika kūrė atvirutes. Vėliau vyko pasivaišinimas – agapė ir Vilkaviškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vingis“ pasirodymas ir Vilkaviškio bendruomenės bei Švč. M. Marijos apsilankymo parapijos vaišės. Visos šventės – minėjimo metu vyko kraujo donorystės akcija, o jaunimo savanoriai rūpinosi dalyvių, ypatingai mažųjų, poreikiais.