Paminėta negimusio kūdikio diena

Lapkričio 23 d. Lietuvoje minima kaip Negimusio kūdikio diena. Vilkaviškio dekanato šeimos centro ir Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuota akcija „Ačiū, kad leidai gyventi“. Šia akcija siekiama parodyti, kad kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gimti, o kiekviena kūdikio besilaukianti mama turi teisę sulaukti pagalbos. Bažnyčia visus kvietė melstis to vakaro šv. Mišiose, vienytis maldoje už žmones, netekusius kūdikio, neišgyvenusius vaikelius ir fizinio bei dvasinio išgydymo reikalingas šeimas.

Ši diena prisimenama dėl to, kad 1955 m. lapkričio 23 d. tuometinė valdžia priėmė abortus legalizuojantį įstatymą, leidžiantį nutraukti nėštumą iki 12 savaičių. Nuo tada tūkstančiai kūdikių kasmet netenka teisės išvysti pasaulį. Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje dėl aborto pasaulio neišvydo 4735 kūdikiai, o Vilkaviškio rajone nutrauktos 23 gyvybės.

Šv. Mišių metu, prie altoriaus degant 23 žvakutėms, g. kan. prof. teol. dr. Rimas Skinkaitis atkreipė dėmesį į nepalankų visuomenės požiūrį ne tik į nepageidaujamus kūdikėlius, bet ir į tuos žmones, kurie bando juos apginti bei vadina žmogumi. Tokius žmones įprastai linksniuoja „megztosiomis beretėmis“, „talibanu“, „viduramžiais“, „tamsuoliais„ ar dar kitaip. Natūralu, jog kai tampi kliūtimi, tave nori sumenkinti, pažeminti arba išvis neigti tavo egzistavimą. Norėdami sušvelninti, apglaistyti šį negailestingą žmogaus pražudymą, vaikelius pradedame vadinti ląstelėmis, embrionu, vaisiumi. Vis dėlto nei savęs, nei Dievo neapgausime, – nužudome ir padarome didelį blogį. Kad išliktume šviesoje, doroje ir tiesoje, reikia tvirtų nuostatų, apsisprendimo ir Dievo pagalbos. Išgydyk sužeistas širdis, Viešpatie.

Po šv. Mišių į akciją susirinkę vaikai ir jų tėveliai katedros kieme buvo kviečiami uždegti žvakutes negimusiems kūdikiams atminti. Tuksinti vaiko širdelė – būtent toks simbolis – suplazdėjo žvakių šviesoje. Į dangų buvo paleisti 23 balti balionai – šviesos angelai. Akcijoje susirinkę vaikai turėjo progą padėkoti savo gimdytojams už galimybę išvysti pasaulį, augti, mokytis, mėlyti, šypsotis, klupti ir mokytis iš klaidų.

Akcijos iniciatoriai siekia atkreipti dėmesį, kad norint mažinti abortų skaičių, būtina padėti besilaukiančioms moterims ir nepalikti jų vienų lemiamomis akimirkomis. Todėl kiekvienas stenkimės palaikyti sunkumus patiriančias šeimas, o Vilkaviškio dekanato šeimos centras savo ruožtu planuoja vis labiau įsitraukti į įvairiapusišką pagalbą šeimoms.

Šios akcijos metu ir visą lapkričio mėnesį Vilkaviškio dekanato šeimos centras kvietė pasirašyti už ES piliečių iniciatyvą „Mama, tėtis ir vaikai“. Jei kas dar nesuspėjote, visada galite pasirašyti iniciatyvos puslapyje – http://www.mumdadandkids.eu/lt

Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorė ir šio renginio vedėja - Lina Skaisgirienė