Su gimtadieniu, Jėzau

Neretai Šv. Kalėdos vaikams (o kartais ir suaugusiesiems) asocijuojasi tik su Kalėdų senelio laukimu, šurmuliu, galbūt net rūpesčiais ieškant dovanų, bet tikroji Kalėdų švenčių prasmė daug gilesnė. Adventas – džiugaus laukimo metas, vainikuojamas Kūčių vakaru – kūdikėlio Jėzaus gimimu. Šis katalikiškojo pasaulio įvykis mums skelbia žinią, kad gimęs Atpirkėjas padovanojo mums save kaip dovaną – gydančią, guodžiančią, raminančią mūsų širdis ir sielas.

Mūsų visų pareiga Viešpaties gimimo dieną paminėti iškilmingai. Deja, kintantys visuomenės prioritetai ir greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja kitokią realybę. Ko mums labiau reikia? Dievo artumo, gilesnio tikėjimo prasmės ieškojimo, gerų darbų ar lakstymų po prekybos centrus ieškant dovanų, pasilinksminimų ir besaikio persivalgymo švenčių proga?

Kūčių vakarą sveikindami prakartėlėje gimusį Jėzų Kristų mes tarsi laukiame švelnaus dieviško prisilietimo, raminančio gerumo ir begalinės Jo Meilės, galinčios ištirpdyti nesantaikas, išvaduoti nuo pykčio, netobulumų ar klaidų, galinčio nušluostyti ašaras nuo kenčiančių žmogaus akių.

Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanoriai šiais metais po šv. Bernelių Mišių pasiūlė neskubėti namo, o dar pabūti kartu ir pasidžiaugti bendrystėje gimusio Atpirkėjo šviesa. Į šventiškai papuoštus parapijos namus sugužėjo nemažas būrys tikinčiųjų, kurie atvira širdimi dalinosi tarpusavio bendryste, šiluma, šventiniu apsikabinimu ar tiesiog gera nuotaika. Susirinkusieji galėjo pasivaišinti karšta arbata ir tortu su šventiniu užrašu „Su gimtadieniu, Jėzau“.

Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis džiugiu žodžiu ir torto dalinimu davė startą šiam bendrystės vakarui. O vaišių užteko visiems, nors susirinkusiųjų kiek virš 100. Kalėdinė muzika ir šokio sūkurys kvietė visus praplėsti savo širdis ir džiaugtis gimusiu kūdikėliu Jėzumi. Visi kartu tarsi užžiebėme Gerumo, Tikėjimo, naujos Vilties žvaigždę savo širdyse.

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų dalyvavimą Vilkaviškio dekanato šeimos centro veiklose ir linkime, kad mūsų visų bendrystė, geranoriškumas atvertų kelius naujų idėjų įvairovei.

Juk skubančio laiko gniaužtai labiausiai iš mūsų atima geranoriškumo valandas su savo artimaisiais, dėkingumo ir atjautos akimirkas, nuoširdžių pokalbių jaukumą. Tad savo šeimos nariams, draugams, kolegoms, visiems šalia esantiems padovanokime Kristaus ramybės šviesos spindulį. Dovanokime jį ne tik švenčių proga, bet ir kiekvieną ateinančių metų dieną.

Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorė Lina Skaisgirienė
Nuotraukos - Evaldo Plečkaičio